O nás

Penzion Slunečnice​​Penzion byl původně postaven v roce 1935 jako menza a kancelářské prostory stavitele Hlavy, při příležitosti výstavby železničních tunelů B a C na trati Tišnov - Žďár nad Sázavou. 

Po dobudování železnice jej opustili stavitelé a stal se, až do roku 1989, majetkem Lékařské fakulty.Rádi se sem jezdili rekreovat budoucí lékaři i jejich profesoři. 

Po roce 1989 došlo k odprodeji do soukromého vlastnictví. Vystřídali se zde asi čtyři majitelé a penzion byl znám pod názvem SOVA.

My jsme Penzion objevili v roce 2006, kdy jsme hledali vhodné místo pro pořádání seminářů alternativní medicíny a psychoterapií. Nadchla nás myšlenka pořádat semináře a workshopy ve „Svém“ , na ideálním místě, v nádherné přírodě. Po pár návštěvách a výletech do okolí jsme si toto místo zamilovali a získali přesvědčení, že tady chceme i žít. Nevěděli jsme ještě JAK, ale dnes vím, že to co si dá člověk do hlavy, může i uskutečnit! Stáli jsme před velkým rozhodnutím zda od základu změnit svůj městký život, prodat pohodlné bydlení v Brně a přesídlit na venkov a rozhodli jsme se, že ano. A tak jsme se na jaře roku 2007 stali vlastníky a přejmenovali náš Penzion na Penzion SLUNEČNICE

Začátky nebyly jednoduché, budova byla ve velmi zanedbaném stavu. Museli jsme dát maximum energie a úsilí, aby naše SLUNEČNICE rozkvetla uvnitř i zvenku. Manžel, který navrhuje a realizuje zahrady se ihned pustil do venkovních úprav se záměrem vdechnout SLUNEČNICI vzhled "rajské zahrady" a udělat z něj místo pro relaxaci a odpočinek z všedních dnů. Motivace byla velká a termínovaná - naše svatba, na kterou jsme chtěli pozvat všechny své příbuzné a přátele, kteří nás v našem projektu podporovali a pomáhali. Práce na změně tohoto místa bylo opravdu hodně, ale stihli jsme připravit a zútulnit prostory jak uvnitř, tak i všechny zásadní terénní úpravy - vytvoření okrasné zahrady a zbudování koupacího jezírka. 7.7.2007 jsme se na tomto kouzelném místě vzali a oslavili vstup do nového života velkou party asi pro 100 lidí.

Od té doby žijeme na Slunečnici, v krásném údolí plném energie sepjati s přírodou. Jsme šťastni, že v takovém přostředí mohou vyrůstat naše deti a rádi sem jezdí naši přátelé. 

Stále budujeme a vylepšujeme jak to jen jde. V roce 2008 jsme doplnili pergolu k jezírku, 2009 přibyla tělocvična v suterénu, 2010 jihozápadní terasa u jídelny s krásným výhledem na údolí. 

Interiér penzionu se snažíme také postupně rekonstruovat, v roce 2014 jsme nově vybudovali sprchy v přízemí a obměnili vybavení pokojů. V roce 2015 vznikla velká tělocvična a v zimě 2016 jsme zrekonstruovali jídelnu...

Důležitou součástí je osobní přístup, přatelské prostředí a VÝBORNÁ, DOMÁCÍ kuchyně. Je pro nás velmi důležité, aby hosté odjížděli spokojeni. 

SLUNEČNICE je naše oáza klidu a míru, věřím, že i Vy si ji zamilujete!

>>> více fotografií ve fotogalerii